Szukamy generalnego wykonawcy do rozbudowy ośrodka naukowo-technologicznego

Szukamy generalnego wykonawcy do rozbudowy ośrodka naukowo-technologicznego

Nowoczesny obiekt o powierzchni około 1050  metrów kwadratowych powstanie na terenie Centrum Techniki Morskiej w Gdyni Oksywiu. Będzie mieścił rozbudowane  laboratorium badawcze wyposażone w nowoczesną, w skali światowej,  aparaturę.  Pozwoli to na znaczne poszerzenie wachlarza usług oferowanych obecnie przez Spółkę.

 

15 lipca 2020 r. OBR CTM S.A. uruchomiło postępowanie obejmujące swoim zakresem realizację robót budowlanych oraz dostawę i montaż wraz z uruchomieniem niezbędnych systemów. Wykonawca będzie również odpowiedzialny za przeniesienie stanowisk badawczych dla urządzeń wielkogabarytowych, dostawę i montaż wyposażenia obiektów m.in. w meble czy osprzęt p.poż . Ponadto Spółka oczekuje doświadczenia i umiejętności w prowadzeniu spraw administracyjno-biurowych przy tego typu projekcie oraz przeprowadzenia szkoleń dla pracowników w zakresie użytkowania.

 

Inwestycja powstanie w ramach projektu „Polska Sieć Laboratoriów EMC” (EMC-LabNet), realizowanego z unijnego programu operacyjnego „Inteligentny Rozwój 2014-2020”. Obecnie na terenie gdyńskej siedziby firmy znajduje się biurowiec oraz  specjalistyczne laboratoria. OBR CTM S.A. posiada również swój oddział w Gdańsku. Dalszy rozwój i rozbudowa są koniecznością. Jak mówi p.o Prezes Marcin Wiśniewski:

 

Rozbudowa części badawczo-technologicznej jest konieczna i podyktowana rosnącymi oczekiwaniami rynku. Szybki rozwój technologii jest widoczny od lat i to  w różnych obszarach gospodarki. Profesjonalne działania na rzecz zwiększenia zasobów wiedzy, jak również poszukiwania  różnego rodzaju innowacji – produktowych,  procesowych  czy technologicznych są kluczowe dla szybkiego rozwoju gospodarczego. Wymaga to systematycznej rozbudowy posiadanego zaplecza badawczego.

 

Kto może składać dokumenty

 

Postępowanie prowadzone jest w trybie tzw. zasady konkurencyjności. Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie ofert do 21 września (poniedziałek) 2020 r. godz. 11:30.

 

Projekt budynku zawiera szereg innowacyjnych,  nowoczesnych i ekonomicznych rozwiązań. Ponieważ będą w nim prowadzone między innymi badania nad kompatybilnością elektromagnetyczną, musi spełniać szereg wymogów technicznych, ale również funkcjonalnych i estetycznych. Trzeba tu również pamiętać o ochronie otoczenia i pracowników przed emisją pracujących urządzeń.

 

Musimy pamiętać, że badania kompatybilności elektromagnetycznej są niezbędne do legalnego oznaczania produktu znakiem CE i sprzedaży w Polsce lub innych krajach Unii Europejskiej urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Dotyczy to również urządzeń i elementów systemów okrętowych, które podlegają certyfikacji przez towarzystwa klasyfikacyjne (np. PRS, DNV) i tym samym mogą być dopuszczone do eksploatacji na statkach i okrętach. Zlecenia realizujemy dla szerokiego kręgu interesantów– dodaje dr inż. Przemysław Pozański, zastępca Dyrektora Rozwoju Technologii i Wdrożeń ds. Badań i Rozwoju.

 

Budynek laboratorium będzie jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów na terenie ośrodka naukowo-technologicznego w Gdyni. Zaprojektowany z myślą o ekologii zakłada wykorzystanie alternatywnych źródeł czystej energii, takich jak energia słoneczna . Dodatkowo w projekcie znajdują się udogodnienia dla pracowników, które mają zachęcać do korzystania z ekologicznych sposobów dojazdów do pracy.

 

Planowany harmonogram prac

 

Prace budowlane w ramach projektu EMC Lab–Net powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Ponieważ cały czas prowadzone są badania oraz rozbudowywane są stanowiska badawcze, konieczne jest jak najszybsze przeniesienie się do większego i dostosowanego obiektu.

 

Dysponowanie szczegółową dokumentacją projektową wcielaną w życie przez  rzetelnego wykonawcę robót powinno umożliwić oddanie do użytkowania obiektu jeszcze przed końcem roku 2021 – wskazuje Kierownik Projektu Piotr Nisgorski.

 

Informacja o plikach Cookies

Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności